Szymon zdobywa od 15 lat praktyczne doświadczenie w branży hotelarskiej. Pracował w takich sieciach jak Hilton, Kempinski, IBB i kilku innych niesieciowych hotelach. Od 2 lat zarządza hotelem Dworzysko w Szczawnie-Zdroju.

Przygodę z hotelami zaczynał w Turcji w 5 gwiazdkowym resorcie. Następnie przechodził przez działy Front Office, Back Office, House Keeping, Food&Beverage, Marketing&Sales w takich krajach jak Niemcy, Anglia, Austria, Szwajcaria, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Szymon jest związany z hotelarstwem również od strony rozwoju edukacji w zakresie zarządzania hotelami. Jest pomysłodawcą i współautorem programu studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego “Zarządzanie hotelami”, którego partnerem jest sieć Hilton. Na początku roku 2020 został wyłącznym przedstawicielem na Polskę jednej z najlepszych szkół hotelarskich na świecie, Les Roches Global Hospitality Education. Te i inne działania doradczo-szkoleniowe wynikają z głębokiej potrzeby rozwijania polskiej sceny hotelarstwa.

Od 3 lat niezależny szkoleniowiec i doradca hotelarzy, okazjonalnie panelista i speaker podczas branżowych konferencji.

Jest absolwentem Coventry University oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Podczas swojej dotychczasowej pracy zdobył doświadczenie w zakresie budowania luksusowej, czyli życzliwej obsługi Gości, tworzenia strategii marketingowych i wdrażania rozwojowych procedur operacyjnych.